Biuro koncertowe

Nasi pianiści

Joanna Maria Ławrynowicz

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.
Artystka urodziła się w Warszawie, w rodzinie o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych.
Swoją naukę gry na fortepianie rozpoczęła w czwartym roku życia u Hanny Lachertowej. Ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Chopina w Warszawie w klasie prof. Teresy Manasterskiej. Po studiach kontynuowała naukę u profesor Haliny Czerny-Stefańskiej, aż do chwili Jej śmierci w 2001 roku.
Joanna Ławrynowicz jest laureatką wielu prestiżowych konkursów pianistycznych, krajowych i międzynarodowych: Międzynarodowego Konkursu "Steinway and Sons" (Berlin 1990), Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina (Darmstadt 1999), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Czerny-Stefańskiej w Ajigasawa (Japonia 2000), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego "Art Livre" w Sao Paolo (Brazylia 2001), Konkursu Młodych Pianistów w Olsztynie w 1986, wielokrotnie zdobywała stypendia Funduszu Stypendialnego im. F. Chopina, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Polskiej Sekcji EPTA.
Od kilku lat pianistka prowadzi ożywioną działalność koncertową jako solistka i kameralistka na całym świecie, m. innymi w Europie, Azji, obu Amerykach i Nowej Zelandii.
Joanna Ławrynowicz jest również świetną kameralistką - przez wiele lat występowała z trio fortepianowym "The Warsaw Trio".
Pianistka może poszczycić się dużą aktywnością fonograficzną. Od 2002 r. jest związaną kontraktem z Wydawnictwem Muzycznym Acte Préalable, dla którego nagrała już ponad 10 albumów płytowych. Są to m.in. wszystkie utwory na skrzypce i fortepian Romualda Twardowskiego; komplet dzieł kameralnych i koncertów fortepianowych Henryka Melcera; utwory na fortepian Władysława Żeleńskiego; dzieła kameralne Józefa Elsnera; dzieła kameralne Zygmunta Stojowskiego i Emanuela Kani. Większość zarejestrowanych utworów to światowe premiery fonograficzne. Jej płyty są wysoko cenione przez melomanów i krytyków muzycznych, zdobywają znakomite recenzje i wyróżnienia w magazynach muzycznych na całym świecie.
Obecnie, Joanna Ławrynowicz prowadzi także działalność pedagogiczną na stanowisku adiunkta w klasie fortepianu Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie.

 

Prof. Maria Korecka-Soszkowska

Maria Korecka-Soszkowska ukończyła z odznaczeniem Akademię Muzyczną w Krakowie oraz Akademię Muzyki i Sztuki w Wiedniu. Studiowała u wybitnych pedagogów, prof. Henryka Sztompki i prof. Dietera Webera. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali, między innymi: w St. Moritz zdobyła pierwszą nagrodę "Moderne Klaviertechnik", w Santiago de Compostella - pierwszą nagrodę za interpretację muzyki hiszpańskiej Premio Jose Ruiz Morales, drugą nagrodę w konkursie muzycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego.
Działalność pianistyczna Marii Koreckiej-Soszkowskiej obejmuje koncerty i nagrania radiowe i telewizyjne. Koncertuje w większości krajów europejskich jako solistka i z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych. Występowała również w Afryce, Ameryce i Azji.
Jako pedagog, w latach 1988-1990 była profesorem fortepianu na uniwersytecie w Bilkent w Turcji, a obecnie jest profesorem Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi klasę głównego fortepianu. Jako juror, Maria Korecka-Soszkowska uczestniczy w pracach konkursów krajowych i międzynarodowych.
Na repertuar pianistki składa się dwadzieścia pięć koncertów symfonicznych i kilkanaście recitali, bogaty wybór muzyki polskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej, rosyjskiej i innej, obejmuje on twórców wszystkich epok, od baroku do współczesności.
Artystka regularnie koncertuje na publicznych koncertach chopinowskich w Warszawie i w Żelazowej Woli.

 

Marek Bracha

Marek Bracha urodził się w 1986 roku w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął pod kierunkiem Marzeny Jasińskiej. W 2005 r. ukończył z wyróżnieniem liceum w klasie fortepianu prof. Teresy Manasterskiej i pod jej okiem kontynuuje obecnie studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Młody artysta ma w swoim dorobku nagrody i wyróżnienia na krajowych i zagranicznych konkursach pianistycznych, a w śród nich: II miejsce na II Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym w Żaganiu (1997), II nagroda na Regionalnym Konkursie Chopinowskim w Warszawie (1999), wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie w 1998 i 2002 r, II miejsce i Nagroda Specjalna Fundacji ?Chopin Szymanowski? na XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Fryderyka Chopina w Szafarni (2003), I nagroda na MBK Gifu Competition w Japonii (2005), wyróżnienie na II Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie (2006).
Marek Bracha brał udział w prestiżowych kursach mistrzowskich krajowych i zagranicznych.
Pracował pod kierunkiem takich artystów jak: Ewa Pobłocka, Szabolcs Esztenyi, Vitaly Samoshko, Bernard Ringeissen, Wiera Nosina, Kevin Kenner oraz z członkami kwartetów: The Kuss Quartet i Talich Quartet.
Koncertował w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Austrii, Albanii, USA i Japonii.
Występuje w salach koncertowych Polski, np. w Filharmonii Narodowej w Warszawie (koncerty solo i z orkiestrą), Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Zamku w Łańcucie, w Ratuszu i ?Dworze Artusa? w Toruniu, w ?Atmie? oraz w Teatrze im. Witkacego w Zakopanem.
Marek Bracha był podopiecznym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w latach 2004 i 2005. Był stypendystą Ministra Kultury, w 1997 i 2005 r. oraz Prezesa Rady Ministrów w r. 2003.

 

Monika Rosca

W roku 1985, Monika Rosca ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi i została adiunktem w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego.

Pianistka jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali, między innymi:
Konkursu im. Karola Szymanowskiego w Łodzi, gdzie zdobyła uznanie wspaniałym wykonaniem Koncertu f-moll F. Chopina, Konkursu Mozartowskiego w Łodzi, Konkursu Rina Sala Gallo we Włoszech, Konkursu Atheneum w Grecji, Milosza Magina w Paryżu ... i innych.
Monika Roska grała na Międzynarodowych Festiwalach w Dusznikach Zdroju i Antoninie, Bordeaux, Bergerac oraz w Miami USA. Koncertowała w wielu krajach Europy, a w ostatnich latach także w Azji - Indonezja, Indie, Korea Płd., Japonia i w Australii.
W Polsce, pianistka występuje co roku w Żelazowej Woli, w Łazienkach Królewskich, w Zamku Ostrogskich i w Nieborowie - na koncertach organizowanych przez TiFC, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne i Biuro Podróży Pejzaż Polski.
Monika Rosca dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia i TV oraz wydała płytę z utworami Mozarta i Beethovena.

 

Polish Landscape - Biuro Koncertowe, Warszawa, PL - tel +48 602 232 855; email: concerts@polish-landscape.pl